Skip to main content

The Journal Gazette

Saturday, November 02, 2019 1:00 am

Calendar

SAC schedules

BISHOP DWENGER

Nov. 12: East Noble, 7:30 p.m.

Nov. 14: Bluffton, 7:30 p.m.

Nov. 16: at Snider, 7:30 p.m.

Nov. 19: Bellmont, 7:45 p.m.

Nov. 23: at New Haven, 7:30 p.m.

Nov. 25: North Side, 7:30 p.m.

Nov. 26: Blackhawk, 7:30 p.m.

Dec. 3: at Columbia City, 7:30 p.m.

Dec. 6: at Northrop, 7:45 p.m.

Dec. 7: Marquette Catholic, 2 p.m.

Dec. 13: Homestead, 6 p.m.

Dec. 18: at Huntington North, 7:30 p.m.

Dec. 20: at Concordia, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 10: Carroll, 6 p.m.

Jan. 15: at Norwell, 7:45 p.m.

Jan. 17: Wayne, 6 p.m.

Jan. 24: at Bishop Luers, 6 p.m.

Jan. 28: at Leo, 7:45 p.m.

Jan. 31: South Side, 6 p.m.

 

BISHOP LUERS

Nov. 9: Central Noble, 7:30 p.m.

Nov. 12: Angola, 7:30 p.m.

Nov. 14: at South Side, 7:30 p.m.

Nov. 20: Norwell, 7:30 p.m.

Nov. 23: at Mississinewa, 7:30 p.m.

Nov. 29: Columbia City, 7:30 p.m.

Dec. 3: at Huntington North, 7:30 p.m.

Dec. 6: at North Side, 7:30 p.m.

Dec. 11: Bellmont, 7:30 p.m.

Dec. 13: Northrop, 6 p.m.

Dec. 17: at Manchester, 7:30 p.m.

Dec. 20: at Homestead, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 10: Concordia, 6 p.m.

Jan. 11: at Canterbury, 3:30 p.m.

Jan. 14: New Haven, 7:30 p.m.

Jan. 17: at Carroll, 6 p.m.

Jan. 24: Bishop Dwenger, 6 p.m.

Jan. 31: Wayne, 6 p.m.

 

CARROLL

Nov. 9: at Columbia City, 7:45 p.m.

Nov. 15: at Leo, 7:30 p.m.

Nov. 19: Huntington North, 7:30 p.m.

Nov. 22: Northrop, 7:30 p.m.

Nov. 23: at Hamilton Southeastern, 2:30 p.m.

Nov. 25: at East Noble, 7:30 p.m.

Dec. 3: DeKalb, 7:30 p.m.

Dec. 6: at Homestead, 7:30 p.m.

Dec. 7: at Northridge, 2:30 p.m.

Dec. 11: Warsaw, 7:30 p.m.

Dec. 13: Concordia, 6 p.m.

Dec. 20: Wayne, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 7: Norwell, 7:30 p.m.

Jan. 10: at Bishop Dwenger, 6 p.m.

Jan. 11: at Penn, 5:30 p.m.

Jan. 17: Bishop Luers, 6 p.m.

Jan. 18: Carmel, 2:30 p.m.

Jan. 24: at South Side, 6 p.m.

Jan. 28: at North Side, 7:30 p.m.

Jan. 31: Snider, 6 p.m.

 

CONCORDIA

Nov. 9: New Haven, 7:30 p.m.

Nov. 12: Bellmont, 7:30 p.m.

Nov. 16: at Northrop, 7:45 p.m.

Nov. 19: at East Noble, 7:30 p.m.

Nov. 22: Homestead, 7:30 p.m.

Nov. 26: Norwell, 7:30 p.m.

Nov. 30: Valparaiso, 6:30 p.m.

Dec. 3: at Leo, 7:30 p.m.

Dec. 10: at DeKalb, 7:30 p.m.

Dec. 13: at Carroll, 6 p.m.

Dec. 20: Bishop Dwenger, 6 p.m.

Dec. 23: at Columbia City, 7:45 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 7: at Jay County, 7:30 p.m.

Jan. 10: at Bishop Luers, 6 p.m.

Jan. 15: Wayne, 7:30 p.m.

Jan. 17: South Side, 6 p.m.

Jan. 24: at Snider, 6 p.m.

Jan. 25: Huntington North, 7:30 p.m.

Jan. 28: Woodlan, 7:30 p.m.

Jan. 31: North Side, 6 p.m.

 

HOMESTEAD

Nov. 9: Carmel, 1:30 p.m.

Nov. 14: Northridge, 7:30 p.m.

Nov. 16: at Wayne, 7:30 p.m.

Nov. 22: at Concordia, 7:30 p.m.

Nov. 23: Noblesville, 6:30 p.m.

Nov. 26: at Huntington North, 7:30 p.m.

Dec. 6: Carroll, 7:30 p.m.

Dec. 13: at Bishop Dwenger, 6 p.m.

Dec. 14: at Notre Dame Academy (Ohio), 3 p.m.

Dec. 20: Bishop Luers, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 3: at North Central (Indianapolis), 6 p.m.

Jan. 10: at South Side, 6 p.m.

Jan. 11: Lawrence North, 2:30 p.m.

Jan. 14: Northfield, 7:30 p.m.

Jan. 17: Snider, 6 p.m.

Jan. 20: Berlin, Ohio, TBA

Jan. 21: at Warsaw, 7:30 p.m.

Jan. 24: at North Side, 6 p.m.

Jan. 27: Heritage Christian, 6:30 p.m.

Jan. 31: Northrop, 6 p.m.

 

NORTH SIDE

Nov. 12: at DeKalb, 7:30 p.m.

Nov. 15: Huntington North, 7:30 p.m.

Nov. 19: Garrett, 7:30 p.m.

Nov. 23: East Noble, 7:30 p.m.

Nov. 25: at Bishop Dwenger, 7:30 p.m.

Nov. 26: at Lakewood Park, 6 p.m.

Nov. 29: Blackhawk, 7:30 p.m.

Nov. 30: Heritage, 7:30 p.m.

Dec. 6: Bishop Luers, 7:30 p.m.

Dec. 10: at New Haven, 7:30 p.m.

Dec. 13: at South Side, 6 p.m.

Dec. 14: at Leo, 7:30 p.m.

Dec. 20: Snider, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 9: Canterbury, 7:30 p.m.

Jan. 10: at Wayne, 6 p.m.

Jan. 14: at Bellmont, 7:30 p.m.

Jan. 17: at Northrop, 6 p.m.

Jan. 24: Homestead, 6 p.m.

Jan. 28: Carroll, 7:30 p.m.

Jan. 31: at Concordia, 6 p.m.

 

NORTHROP

Nov. 9: Leo, 7:45 p.m.

Nov. 16: Concordia, 7:45 p.m.

Nov. 22: at Carroll, 7:30 p.m.

Nov. 29: at DeKalb, 7:30 p.m.

Nov. 30: at Hamilton Heights, 1:30 p.m.

Dec. 6: Bishop Dwenger, 7:45 p.m.

Dec. 11: at East Noble, 7:30 p.m.

Dec. 13: at Bishop Luers, 6 p.m.

Dec. 14: Mishawaka Marian, 2:30 p.m.

Dec. 20: South Side, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 7: at Heritage, 7:30 p.m.

Jan. 10: at Snider, 6 p.m.

Jan. 11: Kokomo, 6 p.m.

Jan. 14: Lakewood Park, 6 p.m.

Jan. 16: at Bellmont, 7:30 p.m.

Jan. 17: North Side, 6 p.m.

Jan. 22: Marion, 8 p.m.

Jan. 24: at Wayne, 6 p.m.

Jan. 28: at Columbia City, 7:45 p.m.

Jan. 31: at Homestead, 6 p.m.

 

SNIDER

Nov. 9: at Noblesville, 6:30 p.m.

Nov. 12: Huntington North, 7:30 p.m.

Nov. 16: Bishop Dwenger, 7:30 p.m.

Nov. 19: at Columbia City, 7:45 p.m.

Nov. 23: Canterbury, 7:30 p.m.

Dec. 6: South Side, 7:30 p.m.

Dec. 7: at Warsaw, 1:30 p.m.

Dec. 13: at Wayne, 6 p.m.

Dec. 17: East Noble, 7:30 p.m.

Dec. 20: at North Side, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 10: Northrop, 6 p.m.

Jan. 17: at Homestead, 6 p.m.

Jan. 21: at Bellmont, 7:30 p.m.

Jan. 24: Concordia, 6 p.m.

Jan. 25: Northridge, 7:30 p.m.

Jan. 28: at DeKalb, 7:30 p.m.

Jan. 31: at Carroll, 6 p.m.

 

SOUTH SIDE

Nov. 9: Indianapolis Cathedral, 4 p.m.

Nov. 14: Bishop Luers, 7:30 p.m.

Nov. 16: at Northridge, 7:45 p.m.

Nov. 22: at Wayne, 7:30 p.m.

Nov. 23: at South Bend Washington, 3:30 p.m.

Nov. 30: Harrison (West Lafayette), 2:30 p.m.

Dec. 6: at Snider, 7:30 p.m.

Dec. 13: North Side, 6 p.m.

Dec. 14: Heritage Christian, 2:30 p.m.

Dec. 20: at Northrop, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 3: Valparaiso Tournament, TBA

Jan. 4: Fishers, 3:30 p.m.

Jan. 10: Homestead, 6 p.m.

Jan. 11: at Carmel, 3:30 p.m.

Jan. 17: at Concordia, 6 p.m.

Jan. 18: Penn, 4:30 p.m.

Jan. 20: TBA

Jan. 24: Carroll, 6 p.m.

Jan. 28: Huntington North, 7:30 p.m.

Jan. 31: at Bishop Dwenger, 6 p.m.

 

WAYNE

Nov. 8: at Canterbury, 7:30 p.m.

Nov. 12: at Blackford, 7:30 p.m.

Nov. 13: Leo, 7:30 p.m.

Nov. 16: Homestead, 7:30 p.m.

Nov. 19: at Heritage, 7:30 p.m.

Nov. 22: South Side, 7:30 p.m.

Nov. 26: at Fremont, 7:30 p.m.

Dec. 4: New Haven, 7:30 p.m.

Dec. 13: Snider, 6 p.m.

Dec. 20: at Carroll, 6 p.m.

Dec. 26: SAC Tournament, TBA

Jan. 4: Goshen Tournament, TBA

Jan. 10: North Side, 6 p.m.

Jan. 11: at Blackhawk, 2:30 p.m.

Jan. 15: at Concordia, 7:30 p.m.

Jan. 17: at Bishop Dwenger, 6 p.m.

Jan. 24: Northrop, 6 p.m.

Jan. 28: Lakewood Park, 6 p.m.

Jan. 31: at Bishop Luers, 6 p.m.